30 lat spółki Las-Kalisz w Tomnicach

W marcu 2021 r. stuknęło nam 30 lat! Historia naszej firmy sięga trzeciej dekady ubiegłego wieku, a doświadczenia związane z przetwórstwem dziczyzny i mięsa królików zbieramy już bez mała pół wieku!


Spółka Las-Kalisz w Tomnicach została jednak zawiązana równe 30 lat temu, 15 marca 1991 roku. Natomiast  przed trzema laty zmarł Marian Tarnawski, jeden z jej założycieli i długoletni prezes zarządu. Łączymy te dwie rocznice, składając hołd osobie, która poświęciła swoje życie rozwojowi naszego przedsiębiorstwa (od 2014 r. w całości w rękach rodzinnych) i jego pracownikom. To właśnie ku czci Mariana Tarnawskiego odbywają się Mistrzostwa Polski w Dziczyźnie, które w 2019 r. otworzyły nowy rozdział w popularyzacji mięsa zwierząt łownych i królików (naszej drugiej specjalności) w polskiej gastronomii. Niestety, kontynuację tej inicjatywy zatrzymała (wierzymy, że tylko chwilowo) pandemia.

Na zdjęciu jest zaledwie część naszego zespołu z prezesem Tomaszem Tarnawskim na czele. Parytetu nie ma, ale to żaden powód do narzekań. Nasza firma zatrudnia ponad 60 osób, w tym przeszło 40 odpowiedzialnych za produkcję. To ci ludzie każdego dnia wykonują najcięższą pracę, która rzutuje na #jakość naszych wyrobów. W zakresie dostaw surowca stale współpracujemy z firmami transportowymi, punktami skupów dziczyzny, kołami łowieckimi i ośrodkami hodowli zwierzyny, a także z hodowcami królików. Większość mięsa eksportujemy do państw w całej Europie, ale staramy się to zmieniać na korzyść sprzedaży krajowej. Mimo ograniczeń w funkcjonowaniu gastronomii już widzimy pozytywne rezultaty tych działań. Nasze wyroby są dostępne w sieci hurtowni, oferujemy je w sklepie stacjonarnym Delikatesy Korona w Krotoszynie, coraz częściej dostarczamy je też bezpośrednio do lokali gastronomicznych i restauracji. Jesteśmy ponadto w zasięgu każdego odbiorcy detalicznego dzięki sklepowi internetowemu www.sklep.las-kalisz.pl.

Zmieniamy się dla was. Dziękujemy wszystkim naszym obecnym i byłym pracownikom, przyjaciołom oraz kontrahentom za dotychczasową współpracę. Liczymy na jej owocną kontynuację co najmniej przez kolejne 30 lat!