Mistrzostwa Polski w Dziczyźnie wracają do Poznania

Czwarta edycja Mistrzostw Polski w Dziczyźnie – Memoriału Mariana Tarnawskiego odbędzie się 11 kwietnia 2024 r. w Zespole Szkół Gastronomicznych im. Karola Libelta w Poznaniu.

logo Mistrzostw Polski w Dziczyźnie 2024Spośród zgłoszeń nadesłanych przez profesjonalnych kucharzy w I etapie konkursu wyłonionych zostanie pięć najlepszych zespołów, które przejdą do finału. Wytypuje ich kapituła Konkursu w składzie: ambasador kulinarny marki Horeca Las Kalisz Adam Chrząstowski, kucharz pokazowy Nestlé Professional Monika Gwiazda, prezes zarządu firmy Las-Kalisz Tomasz Tarnawski oraz dyrektor handlowy firmy Las-Kalisz Gabriel Mularczyk. Szóstym zespołem, który wystartuje z automatu, ale pod warunkiem przesłania formalnego zgłoszenia, będą zwycięzcy minionej edycji konkursu – obrońcy tytułu mistrzów Polski w przyrządzaniu dziczyzny.

Zgłoszenie w I etapie Konkursu należy nadesłać do 29 lutego 2024 r. Musi ono zawierać propozycje dań zawierających składniki obowiązkowe oraz zdjęcia gotowych potraw. Dania dopuszczone do finału będą mogły być modyfikowane w zakresie dodatków i aranżacji, podczas samego konkursu muszą jednak zachować pierwotną formę w ogólnych założeniach.

Składniki obowiązkowe: danie główne I – comber królika z łatą i nerkami oraz pasta ze zredukowanego białego wina marki Chef i ser bursztyn z linii Skarby Serowara; danie główne II – udziec dzikiego daniela z kością i golenią oraz pasta ze zredukowanego czerwonego wina i wina porto marki Chef. Potrawy konkursowe będą serwowane na talerzach dostarczonych przez Polską Grupę Porcelanową. Danie główne I: Lubiana Rosa – talerz płytki, kolor szary, Ø30 cm; danie główne II: Lubiana Maria Cosmos – talerz płytki, kolor niebiesko-czarny, Ø32 cm.

Uczestnikom przysługuje prawo do zakupu u Organizatora produktów mięsnych potrzebnych do przygotowania potraw konkursowych w celach treningowych z 50% zniżką. Do każdego zamówienia dokładane będą nieodpłatnie produkty obowiązkowe marki Chef.


Finaliści zostaną wyłonieni do 7 marca 2024 r. Pełny regulamin konkursu wraz z formularzem zgłoszeniowym oraz informacjami odnoszącymi się do pozostałych składników obowiązkowych można znaleźć na www.mistrzostwadziczyzna.pl.

Kontakt w sprawie sponsoringu i wsparcia mistrzostw: gabriel.mularczyk@las-kalisz.pl
Kontakt dla mediów: rzecznik@mistrzostwadziczyzna.pl